I když spousta lidí nadává na minulý režim, nelze mu upřít to, že se stát značnou měrou zajímal o to, kde budou jeho občané výlet. V dnešní době je každému jedno, zda má někdo peníze na to, aby si koupil vlastní dům, byt, a nebo zda má na to, aby si vůbec nějakou nemovitost mohl pronajmout. Za minulého režimu bylo běžné, že stačilo podepsat pracovní smlouvu v některém z podniků na určitou dobu, a zaměstnanec obratem dostal byt zdarma. Nic takového v dnešní době nefunguje, a mladí lidé se ocitají v poměrně svízelné situaci.
Po dokončení střední nebo vysoké školy by se chtěla většina lidí co nejdříve osamostatnit. To znamená najít si zaměstnání a platit si vlastní bydlení. Vzhledem k tomu, jaký nepoměr v posledních letech v Česku panuje mezi reálnými příjmy a cenami nemovitostí, je jasné, že si většina lidí vlastní bydlení dovolit nemůže. Problém je ale v tom, že se stává nedostupným i nájemní bydlení. Jakmile vzrostou ceny hypoték, začnou se zdražovat i nájmy.
Situace s bydlením je způsobena celou řadou vnějších vlivů. Velmi významný podíl na nedostupnosti bydlení mají různí spekulanti, kteří skupují byty, pozemky a domy za účelem jejich pronajímání nebo přeprodávání. To pochopitelně ceny žene ještě víc vzhůru. Obyčejný pracující člověk má tedy velký problém s tím, aby si mohl vlastní bydlení dovolit. Pro většinu lidí je řešením hypotéka na bydlení https://nebankovnihypoteka.cz/nebankovni-hypoteka-na-stavbu-domu/, která má ale také svoje zápory.
Hypotéku nedostane každý
Hypotéka rozhodně není nároková, a tak si banky vybírají, komu hypotéku poskytnou, a komu žádost zamítnou. Pro získání hypotéky je potřeba splnit mnoho podmínek, mezi které patří i to, že člověk nemá nikde dluhy. Je nutné mít naspořeno určitou sumu peněz a nebo třeba vlastnit stavební pozemek. Pro získání co nejlepších podmínek je dobré kontaktovat nezávislého hypotečního poradce.