Pokud si podnikatelé půjčují peníze, nedělají to proto, že by je to bavilo nebo že by toužili žít dočasně v mimořádném bohatství, po čemž by následovalo drsné splácení a chudoba. Podnikatelé si půjčují peníze tehdy, když je potřebují pro zajištění chodu svých firem, ale nezvládnou si je z nějakého důvodu dočasně sami vydělat. A to znamená v podobných případech významnou potřebu takových půjčených peněz a současně i velké riziko, že dotyční sice někde o půjčku požádají, ale nebude jim vyhověno. Protože jsou to právě lidé s ekonomickými problémy, jim finanční ústavy, zejména banky, upírají poskytnutí takové dočasné finanční pomoci, jíž je podnikatelská půjčka.
Podnikatelé si tedy někdy potřebují půjčit peníze, aby je měli na udržování svých firem v provozu a na jejich rozvoj. Protože se zkrátka stává, že na to někdy peníze vydělané takovým podnikáním samy nestačí. A tak se dotyční obracejí třeba právě na zmíněné banky. Jenomže čím jsou příjmy takových podnikatelů menší a čím hůř vypadají jejich registry dlužníků, tím méně je pravděpodobné, že uspějí. A v mnoha případech je prakticky jisté, že podnikatelé bankovní půjčku nedostanou. A co si mají počít potom? Nemohou přece krást. Ani si žádné peníze nenatisknou.
A tak nezbývá nic jiného, než zkusit požádat o pomoc nebankovní společnost. A tady se podnikatelé naštěstí často pomoci v podobě půjčky dočkají. A taková půjčka se jmenuje nebankovní hypotéka. Když zatouží podnikatel právě po nebankovní hypotéce, stačí, když se za ni zaručí nemovitostí. A hned je jisté, že ji dostane. Stačí jenom dohodnout se na půjčené částce a podmínkách jejího splácení, jež jsou docela výhodné. A pak už je získána hypotéka bez registru úplně snadno, rychle a výhodně. A zase jsou tedy peníze, které je potřeba vložit do podnikání v zájmu jeho fungování a rozkvětu.